Вы находитесь здесь: Главная > Без рубрики > Догляд за собакою

Догляд за собакою

Поради ветеринарів і кінологів

Загальні рекомендації по режиму прогулянок

Прогулянка для собаки ㅡ необхідність. Це можливість, по-перше, задовольнити фізіологічні потреби тваринки, і, по-друге, – виплеснути енергію, познайомитися з іншими собаками і досхочу награтися.

Ставтесь до прогулянок відповідально. Кінологи рекомендують гуляти з собакою щонайменше 2 години на день. Причому це стосується як великих, так і маленьких порід. Тому, якщо вранці через брак часу прогулянки зазвичай короткі, ввечері обов’язково потрібно компенсувати псу його ранкові «утиски». Звісно, проживання у приватному будинку значно спрощує вигул домашнього улюбленця.

Чому так важливо довго гуляти з собакою? Тому що перш за все це впливає на життєрадісність і характер вашого вихованця. Добре вибігана собака, яка отримала достатню кількість уваги, точно не буде нічого гризти і робити збитки у квартирі, а буде спокійно чекати наступної прогулянки.

Продумайте місце і маршрути вигулу у різний час. Вкрай бажано вигулювати тваринку без повідка хоча б третину часу прогулянки. Тільки так собака зможе витратити всі необхідні калорії.

Окремо приділіть увагу іграм з вашим псом. Це розвиває інтелект тварини і допомагає вам налагодити зв’язок.

До речі, про гуляти в будь-яку погоду ㅡ не жарт. Дощ, снігопад чи буря, собаці необхідно на вулицю. Максимальна перерва між прогулянками може становити 12 годин. З іншого боку, собака ㅡ відмінний привід не сидіти вдома, тож довгі прогулянки і гарний колір обличчя від свіжого повітря вам забезпечені.

Якщо плануєте їхати у відпустку без собаки, подбайте про її комфорт. Домовтеся з друзями про її прихисток на час вашої відсутності, або ж розмістіть тварину у спеціальному зоо-готелі. Так ви забезпечите їй належний догляд, а собі спокій на відпочинку. Адже собака, як і будь-який домашній улюбленець, – як член родини.

Як правильно годувати собаку 

Домашня собака повністю залежить від господаря і тільки ви можете вирішити чим її годувати. Запам’ятайте, що категорично не можна годувати собак їжею зі свого столу. Це пов’язано з тим що тварині потрібно абсолютно інше співвідношення вітамінів і мінералів, ніж людині. Плюс собаки дуже погано реагують на недолік речовин в організмі. У найлегшому випадку це загрожує тотальним підбиранням тваринами всього на прогулянці, в гіршому ㅡ випадінням шерсті і дисфункцією внутрішніх органів. 

Те ж стосується і ласощів з вашого столу. Собак заборонено пригощати сирокопченою ковбасою, шоколадом, жирними солодощами та іншими штуками, які, як вам здається, порадують тварину. Вони дуже негативно впливають на печінку собаки і вкорочують їй життя.

В ідеалі собаку треба годувати добре збалансованим кормом за рекомендацією ветеринара. У світових виробників є лінійки кормів, які включають харчування для цуценят, здорових собак, тварин під час хвороби або після операції, для літніх собачок.

Цуценят від 3 місяців до року годують 3 рази в день рівними порціями. Для собак старше 1 року досить 2 прийомів їжі в день. Дотримуйтеся рекомендацій виробника корму щодо порцій для тварини відповідно до її ваги і рухової активності. 

Американські заводчики собак рекомендують заливати сухий корм водою або бульйоном, щоб він не розбухав в шлунку вашого вихованця. В якості додаткових ласощів собак можна пригощати різноманітними вітамінами і спеціальними частуваннями, а ще сиром, яйцями, фруктами чи овочами. Але пам’ятайте, що всі добавки не повинні перевищувати 10% від порції спеціального корму.

Догляд за шерстю собаки

Як купати собаку і як доглядати за шерстю ㅡ одні з найпоширеніших питань до фахівців. Рекомендації однозначні ㅡ не варто часто повністю мити собаку, тому що основний догляд за шерстю полягає в вичісуванні тварини.

У ваші щоденні завдання входить миття лап пса після прогулянок. У приватному будинку можна зробити спеціальну собакомийку, щоб не мити тварину у ванній. У квартирі ж найчастіше це відбувається саме у ванній кімнаті. Але найзручніше обзавестися спеціальною ємністю для миття лап

Купати собак повністю зі спеціальними засобами рекомендують не більше 4 разів на рік. Під час купання тварини відмовтеся від туалетного мила або засобів, призначених для людини, ㅡ шкіру собаки вони можуть пересушити. Важливо стежити, щоб вода ні в якому разі не потрапляла у вуха собаці. Після купання обов’язково добре витріть пса, щоб він не застудився і дайте теплу підстилку.

Якщо собака в теплу пору року не проти скупатися у відкритому водоймищі, не відмовляйте їй у цьому. При такому купанні шар жиру з шерсті тварини не вимивається, тому від нього немає шкоди.

Для вичісування собак використовуйте спеціальні щітки. Гладкошерстих собак, таких як рассел тер’єр або такса, необхідно вичісувати у напрямку росту волосся. Для довгошерстих порід ㅡ йорки, пекінеси, лайки, алабаї – методика вичісування дещо інша. Почніть вичісувати собаку спочатку проти шерсті, а потім перейдіть до вичісування по росту волосся. Для порід тварин, які мають великий підпушок (наприклад хаскі), краще використовувати гребінці-тримери. Розчісувати собаку треба як мінімум через день.

Деякі породи (йорки, спаніелі, китайські чубаті, шпіци і багато інших) крім вичісування і купання вимагають спеціального догляду у грумера. Професійний собачий перукар стриже вовну відповідно до стандартів породи. Професійний собачий перукар стриже вовну відповідно до стандартів породи.

Крім усього цього щодня оглядайте шерсть собаки після прогулянки. Це допоможе вам відразу виявити кліщів або будь-які інші проблеми на шкірі та шерсті тварини. Особливо важливо оглядати літніх собак на предмет пухлин чи шкірних подразнень.

Догляд за зубами і кігтями у собак

Зуби собак, як і у людей, схильні до утворення нальоту. Особливо це стосується тварин, які не їдять сухий корм. З метою профілактики проблем із зубами у собак проводиться спеціальний догляд:

  • Традиційна чистка зубів вдома.
  • Стоматологічні ласощі для собак.
  • Професійне чищення зубів у грумера.

У першому випадку вам треба придбати спеціальну зубну щітку з подовженою ручкою і зубну пасту для собаки. Ні в якому разі не користуйтеся іншими зубними пастами. Фтор, який в них міститься може пошкодити зубну емаль у собак. Зуби собаці треба чистити раз в день, але припустимі перерви в чищенні до тижня.

Стоматологічні ласощі для собак зроблені зі спеціальних жорстких волокон, які при разгризанні очищають зуби вихованця природним шляхом. Спеціальні смакові добавки та ароматизатори роблять такі ласощі дуже привабливими для тварини. 

Обробка кігтів обов’язкова для собак. При недостатньому русі по пересіченій місцевості кігті тварини не сточуються природним шляхом, і їй стає некомфортно ходити. 

Візьміть до уваги, що в пазурах собак знаходяться кровоносні судини, тому собаці може бути боляче, якщо ви зробите щось не так. Перш ніж підрізати кігті самостійно, обов’язково проконсультуйтеся з ветеринаром і попросіть його показати вам як правильно доглядати за лапками тварини. 

Як доглядати за собаками після операції

Проблеми зі здоров’ям ㅡ завжди велика неприємність, і якщо ваш улюбленець переніс операцію, то турбота йому необхідна у сто крат більше. Адже поскаржитися на біль собака не може, і полегшити післяопераційний період допоможе тільки ваша уважність до тварини.

Ось приблизний чек-лист найважливіших дій післяопераційного періоду у собак:

  • Заздалегідь перегляньте, які ветеринарні служби в вашому районі приймають тварин цілодобово. Запишіть номер телефону ветеринара на випадок критичної ситуації.
  • Необхідно дотримуватись рекомендацій лікаря в післяопераційний період: після стерилізації, кастрації, переривання вагітності, видалення кісти та інше. Не порушувати строків профілактичних оглядів і зняття швів. Надавати ліки за виписаним рецептом та робити необхідні процедури вчасно.
  • Пов’язки мають бути сухими та чистими. Необхідно міняти їх при промоканні, інакше можуть виникнути проблеми зі швами.
  • Перевіряйте шви і оточуючі їх ділянки шкіри. При виникненні почервоніння, намокання, набряків, синців, подразнень треба негайно звернутись до ветеринара.
  • Дотримуйтесь рекомендацій щодо обмеження рухів вихованця. Cобаку малої породи можна тимчасово помістити в клітку або вольєр, для собаки середньої або великої породи більше підійде невелика кімната з мінімумом меблів. Якщо ветеринар рекомендував не вигулювати вихованця якийсь час, можна скористатися спеціальними підгузками для тварин або вологопоглинаючими простирадлами.
  • Слідкуйте, щоб собака не розлизувала шов. В цьому випадку добре виручає спеціальний пластиковий конус, який одягається на шию тварині.

Комментарии закрыты.

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera
11984